RTV Horizon

RTV Horizon - Nieuws van bij ons

advertentie
Geschreven door Hans van den Broek
18-03-2026 13:12


Belangrijke stap in ontwikkeling voormalig Dommelkwartier

Foto: Belangrijke stap in ontwikkeling voormalig Dommelkwartier

VALKENSWAARD – De gemeente Valkenswaard en Latoures/Lagis, beide handelend onder de naam VA2, hebben overeenstemming bereikt over het geschil rond het voormalige bouwproject Dommelkwartier.

Het Dommelkwartier is een gebied in het Dommeldal tussen Valkenswaard en Dommelen. Rond 2010 bestonden plannen om hier een nieuwe woonwijk met circa tweehonderd woningen te bouwen, gecombineerd met natuur en recreatie. Die plannen gingen uiteindelijk niet door, nadat bezwaren door de Raad van State werden gehonoreerd en door provinciale regels voor natuur en landschap.

Daarna volgde een jarenlange juridische strijd tussen gemeente en ontwikkelaars. Inmiddels wordt het gebied grotendeels gebruikt voor natuurontwikkeling in het Dommeldal. 

In de afgelopen maanden voerden beide partijen intensieve gesprekken om tot een oplossing te komen. Die gesprekken hebben nu geleid tot een akkoord. Volgens de betrokken partijen maakt dat de weg vrij om opnieuw te kijken naar mogelijkheden voor woningbouwontwikkeling in het gebied.

Wethouder Rens Pijnenburg spreekt van een belangrijk moment. Door de overeenkomst kan de aandacht weer meer gericht worden op de toekomst en op het verder uitwerken van kansen voor woningbouw in het gebied. Ook VA2 ziet perspectief. De ontwikkelaar wijst daarbij op de grote woningvraag in de Brainportregio en het belang om binnen de beperkte ruimte oplossingen te vinden.

Met het akkoord komt nu een einde aan de langdurige periode van juridische procedures rond het voormalige bouwproject.

Download de nieuwe RTV Horizon app voor: Android | IOS
Lees actueel nieuws uit jouw gemeente, luister naar Radio Horizon of kijk 1KempenTV.

  • Radio Horizon
  • Horizon TV
advertentie