RTV Horizon

RTV Horizon - Nieuws van bij ons

advertentie
Geschreven door Annelies Geerkens
11-09-2026 12:00


De WeekendWijzer van Annelies; uittips voor de regio

Foto: De WeekendWijzer van Annelies; uittips voor de regio

REGIO 0 Activiteiten die komend weekend gepland staan voor het weekend van 12 en 13 september staan. Deze evenementen zijn slechts een greep uit de agenda’s van de acht gemeenten van 1Kempen.

Bergeijk

Dit weekend zijn er 2 vlooienmarkten te bezoeken:

  • Vlooienmarkt van Volleybalclub Riethoven op zondag 13 september van 11.00 tot 14.00 uur in Sporthal De kemphaan
  • Op zondag 13 september 2026 organiseert Scouting St. Lambertus Bergeijk haar jaarlijkse vlooienmarkt! Van 11.00 tot 15.00 uur ben je van harte welkom op het evenemententerrein bij ‘De Kattendans’ in Bergeijk.

De monumentale Hofkerk van Bergeijk staat in het teken van het landelijk thema ‘Veerkrachtig erfgoed. In tijden van onzekerheid’Stap binnen in dit indrukwekkende monument en laat je meevoeren terug naar de middeleeuwen. Tijdens Open Monumentendag kun je de architectuur van dichtbij bewonderen op zaterdag 12 september tussen 13.00 tot 17.00 uur

Bladel

Tijdens de Nationale Open monumentendagen, stellen: molen Hapert, Petrus en Pauluskerk Bladel, St. Pancratius Hoogeloon en Heemkamer Bladel hun deuren extra open.

  • Molen Hapert deze is zaterdag 12 en zondag 13 september geopend van 10.00 tot 15.00 uur (de Molendraait dan en de Molenaar is aanwezig ).
  • Petrus en Pauluskerk Bladel Zondag 13 sept van 12.00 tot 17.00 uur. Op de open dag op 13 september is er de mogelijkheid een audiovisuele presentatie te bekijken en is er tevens een begeleide rondleiding. Met voor degenen die dat willen een unieke bezichtiging van de gewelvenconstructies van boven.
  • St Pancratiustoren Hoogeloon. Zondag 13 september van 12.00 tot 17.00 uur is de toren opengesteld voor bezichtiging met gids.
  • Heemkamer Bladel is zondag 13 september 12.00 tot 17.00 uur geopend met extra info over de geschiedenis en monumenten van Bladel.

Cranendonck

Er is garageverkoop door geheel Budel-Schoot op zondag 13 september tussen 10.00 en 17.00 uur.

Eersel

Op zondag 13 september 2026 van 08.30 tot 14.00 uur staat het centrum van Eersel weer in het teken van de KLG Parelrun. Voor de negende keer organiseert AV DES dit laagdrempelige hardloopevenement voor iedereen: jong en oud, beginner of ervaren loper. Geen massaal stadsevenement, maar een gezellige run dicht bij huis – en vooral: betaalbaar en toegankelijk. Voor ieder niveau een passende afstand Of je nu komt voor de sfeer of voor een snelle tijd, er is altijd een afstand die bij je past. Kies voor de 5 of 10 km trimloop, of ga de uitdaging aan op de 15 km. De routes starten op de historische Markt en voeren je langs de mooiste plekken van Eersel, door bos en heide. 

Tijdens het weekend van 12 en 13 september 2026 openen verschillende monumenten in Eersel, Duizel, Steensel, Vessem, Knegsel en Wintelre hun deuren tijdens de Open Monumentendagen. Kijk op de website van Visit Eersel voor meer informatie hierover: https://www.visiteersel.nl/nl/open-monumentendagen

Heeze-Leende

Op 13 september is er van 11.00 tot 16.00 een open dag op natuurbegraafplaats Schoorveld ter gelegenheid hun tienjarig jubileum. Tijdens deze feestelijke open dag ontdekt u wat Schoorsveld zo uniek maakt. Er is een gevarieerd programma samengesteld voor jong en oud, waarin de natuur en de rijke historie van de streek centraal staan.

Tijdens Open Monumentendag zijn ook in Heeze-Leende verschillende bijzondere monumenten en historische plekken te bezoeken. Van een eeuwenoude kerk tot een bijzondere maquette. Meer informatie vind je op: https://www.heeze-leende.nl/open-monumentendag-ontdek-het-erfgoed-van-heeze-leende

Reusel-De Mierden

Reusel kermis 2026 is dit weekend in Reusel. Van vrijdag 11 september tot en met dinsdag 15 september staat de gezelligste en meest veelzijdige kermis van het Zuiden op het programma! Naast het kermisprogramma van de diverse kroegen wordt op zondag en maandag de Wilhelminalaan omgetoverd tot een tweedaags outdoor kermis event!

Valkenswaard

Tijdens de Open Monumentendag op 12 en 13 september opent ‘De Bunker’ aan de Nieuwe Waalreseweg 189 in Valkenswaard haar deuren voor bezoekers. Dit geheimzinnige bouwwerk uit de Tweede Wereldoorlog vormt een bijzonder stukje lokale geschiedenis. Achter de bakstenen muren van dit idyllisch ogende complex gaat namelijk een zware bunker schuil. Op zaterdag 12 en zondag 13 september is het complex te bezoeken tussen 11.00 en 16.00 uur. Op beide dagen kan op eigen gelegenheid een kijkje genomen worden op het terrein en in de bunker. Het is ook mogelijk om tijdens de Open Monumentendag een presentatie en begeleide rondleiding bij te wonen. Deze duurt circa 1 uur. Hierbij wordt het bijzondere verhaal achter dit gebouw nader toegelicht. Er zijn twee rondleidingen:

  • zaterdag 12 september om 14.00 uur.
  • zondag 13 september om 11.30 uur.

Veldhoven

Bij museum ’t Oude Slot is op 13 september van 11.00 tot 17.00 uur een Erfgoedmarkt.  Voor programma met activiteiten tijdens deze dag, bekijk dan de website van Museum 't Oude Slot: https://museumoudeslot.nl/evenement/programma-open-monumentendag-2026-veldhoven/

Download de nieuwe RTV Horizon app voor:  Android | IOS
Lees actueel nieuws uit jouw gemeente, luister naar Radio Horizon of kijk 1KempenTV.

  • Radio Horizon
  • Horizon TV
advertentie