RTV Horizon

RTV Horizon - Nieuws van bij ons

advertentie
Geschreven door Jente van Brakel
10 juli 2025 15:14


Defensie wil vliegveld Kempen Airport kopen
Foto: Defensie wil vliegveld Kempen Airport kopen
Foto ter illustratie

BUDEL - Defensie heeft een intentieovereenkomst gesloten met de eigenaar van vliegveld Kempen Airport in Budel. Dat bevestigt een woordvoerder van Defensie aan 1Kempen.

De aankoop zou binnen de bredere plannen van Defensie passen om de militaire aanwezigheid in de regio uit te breiden. Vanaf 2028 wil Defensie de Nassau-Dietzkazerne in Budel weer in gebruik nemen en het naastgelegen oefenterrein Weerterheide flink uitbreiden. Defensie ziet de ligging van het vliegveld daarom als een zeldzame strategische kans. De start- en landingsbaan is 1200 meter lang waardoor deze alleen geschikt is voor kleinere en middelgrote vliegtuigen en helikopters. Gezien de geringe lengte is deze niet geschikt voor de F35. 

Defensiewoordvoerder Martijn Van der Wind verwoordt het zo: “Zoals ik altijd zeg: het huis van de buren komt maar één keer te koop.” De eigenaar heeft het vliegveld namelijk zelf aangeboden aan Defensie.  Burgemeester Roland van Kessel werd afgelopen woensdag door het ministerie van Defensie geïnformeerd.



Download de nieuwe RTV Horizon app voor: Android | IOS
Lees actueel nieuws uit jouw gemeente, luister naar Radio Horizon of kijk 1KempenTV.

Cranendonck Nieuws 

cranendonck defensie budel 
 
  • Radio Horizon
  • Horizon TV

Facebook            Instagram             Youtube
advertentie