Gemeente geeft uitleg over brief Enexis over Zonnedimmer
HEEZE-LEENDE – Veel inwoners van Heeze-Leende hebben de afgelopen week een brief ontvangen van netbeheerder Enexis over de Zonnedimmer. De gemeente laat weten niet betrokken te zijn bij dit initiatief en geeft daarom aanvullende uitleg.
De Zonnedimmer is een project van Enexis. Huishoudens met zonnepanelen kunnen daarbij hun zonnepanelen op bepaalde momenten tijdelijk laten uitschakelen. Daar staat een vergoeding tegenover. Volgens Enexis helpt dit om overbelasting van het elektriciteitsnet op zonnige dagen te voorkomen.
Enexis benadert inwoners rechtstreeks. Huishoudens die mogelijk in aanmerking komen voor deelname ontvangen hierover een brief.
De gemeente Heeze-Leende geeft aan, dat zij geen rol heeft bij de uitvoering van het project. Deelname is ook niet verplicht. Inwoners kunnen zelf bepalen of zij wel of niet meedoen aan de regeling.
Wie vragen heeft over de Zonnedimmer kan contact opnemen met Enexis. De netbeheerder kan meer informatie geven over de voorwaarden, werking en eventuele vergoeding. Meer informatie is te vinden op de website van Enexis.





