Zo’n 65 belangstellenden, waaronder kleindochter Katinka Serraris en achterkleinzoon Alexander, woonden de herdenkingsbijeenkomst bij. Ook het volledige college van B&W van Heeze-Leende was aanwezig.
Burgemeester Teun Heldens las het levensverhaal van burgemeester Serraris, burgemeester van Heeze. In 1943 / 1944 kwamen Serraris en Manders (burgemeester van Leende) in protest tegen het leveren van mannen voor dwangarbeid. Burgemeester Serrararis werd door de Duitse bezetters opgepakt en hij overleed in concentratiekamp Berg-Belsen.
Allen, die bij dit herdenkingsproject betrokken waren, werden door burgemeester Heldens bedankt, maar in bijzonder oud-wethouder Anne Veldkamp. Zij vond dat het portret van Burgemeester Serraris niet boven in een gang thuishoorde, maar een plek moest krijgen in de hal en daarmee gaf zij in feite de aanzet tot dit project. Burgemeester Heldens memoreerde ook dat hij het portret van burgemeester Serraris vaak liet zien aan vluchtelingen die een verblijfsstatus kregen, om aan te geven dat ook Nederland tijden van oorlog en verzet hebben gekend.
Wethouder Paul Sterk las een door hemzelf geschreven gedicht voor “Blik ven herkenning”.
Het portret van Burgemeester Serraris werd onthuld door de burgemeester en de kleindochter van oud-burgemeester Serraris.