Leerlingengroep BRAVO! college wint subsidie voor idee tienerfestival
BUDEL - Leerlingengroep Sterk in jezelf van het BRAVO! college in Budel wonnen tijdens de Jeugd & Politiek met hun raadsvoorstel het jeugddebat. Hiervoor ontvingen zij van de gemeente Cranendonck een eenmalige subsidie van 1500 euro om een festival voor tieners te organiseren.
Het thema was dit keer ‘Gezondheid onder jongeren’. Het doel van het zogenoemde Sweet Teens Festival is onder meer om meer zelfvertrouwen te krijgen en relaties met vrienden te verhogen.
Het jaarlijkse project van het BRAVO! College, de gemeente Cranendonck en Cordaad Welzijn laat jongeren kennismaken met de lokale politiek. Jongeren kregen tijdens de Jeugd & Politiek-dagen de kans om hun ideeën te delen en te ervaren hoe democratische besluitvorming werkt.
Tegelijkertijd hoort de gemeente Cranendonck rechtstreeks wat jongeren belangrijk vinden. De scholieren kregen hierbij hulp van docenten, jongerenwerkers, experts en raadsleden. Ze leren onder meer samenwerken, onderzoek doen, keuzes maken, presenteren en debatteren.
Dit jaar vonden de Jeugd & Politiek-dagen plaats op dinsdag 13 oktober en woensdag 4 november.





