Storing in luchtverkeerstoren: geen vliegverkeer op Eindhoven Airport
REGIO - Een storing in de luchtverkeerstoren op vliegbasis Eindhoven heeft het vliegverkeer op Eindhoven Airport platgelegd. De storing werd rond half twaalf ontdekt. Sindsdien wordt landend vliegverkeer niet meer toegelaten.
Een storing in de luchtverkeerstoren op vliegbasis Eindhoven heeft het vliegverkeer op Eindhoven Airport platgelegd, dat meldt Omroep Brabant. De storing werd rond half twaalf ontdekt. Sindsdien wordt landend vliegverkeer niet meer toegelaten.
De toren van de vliegbasis wordt beheerd door defensie. Een woordvoerder van de luchthaven in Eindhoven kan nog niet zeggen wanneer de storing verholpen is.
Storing
De problemen zijn ontstaan door een netwerkstoring in de verkeerstoren van de luchtmacht, bevestigt een woordvoerder van de vliegbasis. Er wordt op dit moment van alles gedaan om de storing te verhelpen. Het is nog niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer normaal op gang komt.
Volgens de woordvoerder kunnen militaire vliegtuigen nog wel landen en opstijgen vanaf de vliegbasis. Zij mogen eventueel op zicht vliegen. Lijnvluchten mogen dat vanwege veiligheidsregels niet.
Vertraging en uitwijken
Verschillende vluchten die sinds half twaalf hadden moeten landen op de luchthaven zijn uitgeweken naar onder andere Rotterdam Airport, Zaventem (Brussel) en de luchthavens van Maastricht en Weeze.
Bij de vertrekkende vluchten loopt de vertraging op, verschillende vluchten zijn door de storing geannuleerd. Zo komen onder ander vluchten naar Rome, Bologne, Sofia en Praag maandagmiddag niet van de grond.
Passagiers worden via het grote bord in de vertrekhal op de hoogte gebracht van de storing.
Vorige zomer waren er ook vertragingen op Eindhoven Airport door problemen in de luchtverkeerstoren. Dat kwam destijds door een tekort aan luchtverkeersleiders in de toren van Defensie bij Schiphol. Een groot aantal vluchten vertrok vorige zomer een half uur tot anderhalf uur later dan oorspronkelijk gepland door de onderbezetting.
Er waren vorige zomer ook lange wachttijden en vertragingen op Eindhoven Airport door problemen bij bagageafhandelaar Skytanking. Reizigers moesten soms uren wachten op hun bagage en vluchten liepen vertraging op.
De problemen kwamen door onderbezetting bij de bagageafhandelaar. Ook heerste er een angstcultuur in het bedrijf en maakten medewerkers lange dagen zonder dat zij pauze konden nemen. Skytanking beloofde na meerdere publicaties van Omroep Brabant beterschap. Toch maakte het bedrijf in december bekend dat zij overgenomen werden door Viggo.





