26 april: Publiekswandeling ‘Slingerend langs de Strijper Aa’

LEENDERSTRIJP - Op korte afstand van het dorpscentrum van Leenderstrijp herleven oude tijden. Hier kronkelt de Oude Strijper Aa weer vrijwel als vanouds. Op zondag 26 april organiseert IVN Heeze-Leende een publiekswandeling langs de Strijper Aa.
De wandeling voert de deelnemers door een interessant gebied. Het beekdal is enige tijd geleden opnieuw ingericht om beter bestand te zijn tegen zowel drogere als nattere periodes in de toekomst. Daarbij kreeg de beek haar natuurlijke loop terug, met als doel planten en dieren die thuishoren in natte bossen en moerassen meer kansen te bieden. In het gebied is onder meer een elzenbroekbos aangelegd, met voornamelijk zwarte els en planten zoals grote wederik en gele lis. Op andere plekken ontwikkelt zich natte heide met mossen, grasachtige vegetatie en gewone dophei. Dit maakt het gebied tot een gevarieerd en waardevol natuurgebied.
De wandeling met natuurgidsen van het IVN start om 14.00 uur bij de Coöpwinkel in Leenderstrijp. Deelname staat open voor alle geïnteresseerden.






